Л.БАЛАНЕЦЬКА, О.ОСТАПОВИЧ (фото)
Міжрегіональний фестиваль «Дністрові зорі» вважається одним з наймасштабніших, найпопулярніших культурних заходів, який об’єднав три сусідні райони — Городенківський, Заліщицький та Заставнівський, який надовго запам’ятається багатством та яскравістю костюмів, великою кількістю учасників та колективів, їх віковою розмаїтістю, багатогранністю танцювальних, пісенних композицій.
Учасники дійства урочистою ходою пройшлися центральними вулицями Заставни, поклавши вінки та квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків. Гостей 25 Міжрегіонального фестивалю «Дністрові зорі» піснею «Заставнівські каштани» щиро привітав начальник відділу культури В.Барабащук, хореографічна студія «Пролісок» та НАПІТ «Веселка». Гостей, за давнім українським звичаєм, зустріли хлібом на вишитих веселкових рушничках. Живий вінок над цифрою «25» відтворили маленькі актори ЗТЮГ «Мандрівник». Фестивальний вогонь запалили — засновник першого фестивального дійства В.Машера, яке вперше відбулося також на нашій землі, начальники відділів культури Заставнівської, Заліщицької, Городенківської райдержадміністрацій В.Барабащук, О.Безушко та Г.Олінійчук, а прапор ювілейних фестин підняли директори Палаців і Будинку культури від трьох районів-учасників та Я.Гнатишин, який чверть століття тому також стояв у витоків зародження «Дністрових зорів».
На святкову сцену ведучі запросили поважні делегації від Городенківського, Заліщицького та Заставнівського районів, народного депутата України М.Бурбака, заступника голови облдержадміністрації В.Гостюка. На правах господаря учасників престижного заходу, численних глядачів від душі вітав голова райдержадміністрації Ю.Кітар. З увагою слухали народного депутата України М.Бурбака, який є частим і бажаним гостем на Заставнівщині:
— Шановна громадо, шановні гості! Сьогодні у нас є можливість обмінятися думками щодо того, як нам розвиватися в майбутньому. Як перейняти позитивний досвід сусідніх районів і передати досвід Заставні. А їй є про що сказати. За останні 5 років додатково вдалося залучити понад сто мільйонів гривень для розбудови інфраструктури району. Подивіться на дорогу з Чернівців. Так, ще потрібно зробити ділянку з Малого Кучурова до Заставни і цього року ми це зробимо! 18 млн. грн. передбачено на будівництво навчального корпусу, спортивного залу та їдальні Горішньошеровецької ЗОШ.
Сьогодні у нас проходить процес децентралізації. Створено чотири об’єднаних територіальних громади, які самостійно вирішують, що робити з тими коштами, які надходять із державного бюджету. Волею громад у селах будуються дитячі садочки, ремонтуються дороги. Робиться все для того, аби Заставнівщина процвітала.
Так, нам і нашим сусідам з інших районів ще потрібно зробити чимало. Але ми впораємось. Є багато гарних прикладів зусиль громади та влади. Здобутки останніх років — показник того, що наша країна стає гідною, європейською державою. Крок за кроком розбудовуємо інфраструктуру Чернівецької області.
Як зазначали у своїх виступах голова Городенківської райдержадміністрації Я.Левкун, заступник голови Заліщицької райради В.Лопушняк, що свято у м. Заставна не тільки зблизило сусідів, подружило, а стало єднанням культури різних регіонів України.
Члени делегацій, народний депутат України М.Бурбак, господарі на центральному майдані міста висадили саджанці, які придбав міський голова В.Радиш. Урочисту частину українським народним танцем «Теленки» завершила хореографічна студія «Пролісок».
На центральному майдані смаколиками гостинно пригощали працівники райдержадміністрації, райради, відділу освіти, молоді і спорту, ЦРЛ, Малокучурівської сільської ради.
На фестивальному розмаї своє неперевершене мистецтво продемонстрували аматори Городенківського, Заліщицького районів, за що були обдаровані щирими оплесками глядацької аудиторії, а керівники, ведучі отримали дипломи за участь. Фестивальний вогонь начальник відділу культури В.Барабащук передав своїй колезі із Городенки —Г.Олінійчук. У 2020 році цей регіон стане господарем 26 фестивального розмаю.
Виступ творчих колективів Заставнівщини розпочав народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Веселка». Усім до душі припали виступи В.Літовської (с.Шубранець), народних аматорських фольклорно-етнографічних колективів «Веселі молодички», «Кумоньки», «Горошівчанка», народного хорового колективу Шубранецького БК, дуету у складі І.Маліцької та О.Воробйової, співочого гурту «Авертон», родини Ковальчуків (с.Хрещатик). Неперевершено виступили танцювальна група народного ансамблю пісні і танцю «Веселка», хореографічний колектив «Юрківчанка», зразковий хореографічний колектив «Струмочок», танцювальний колектив «Дзвіночки» (с.Малий Кучурів).
Святкову програму продовжили виконавці сучасної української пісні, які представляли три сусідні райони. Завершилося ювілейне дійство народними гуляннями.