Л.МИКОЛАЄНКО, О.ПАНЗИГА (фото)
Волонтери міста Заставна шиють маски задля безпеки працівників, що залишаються на робочих місцях і краян, які перебувають у зоні ризику, про що вже розповідали на шпальтах нашого часопису. Невеличку «майстерню» з пошиття захисних масок організували у районному Палаці культури (директор О.Цимбалюк), яка за невеликий проміжок часу набрала значимих обертів та популярності. Спільними зусиллями майстринь пошито вже не одну тисячу таких необхідних виробів. Як мовиться, «провідну скрипку» у цій справі відіграла костюмер цього закладу Антоніна Дубовиченко, яка і розповіла про нинішню «виробничу потужність», не забувши згадати усіх тих, хто не залишився осторонь цієїпотрібної справи.
Як зазначила пані Антоніна, спершу для пошиття використовували наявні матеріали. Згодом долучилися добрі знайомі, діти яких є учасниками хореографічної студії «Пролісок», а з часом — й сторонні люди, приносячи необхідну тканину. Тому й маски виходять різних кольорів, з цікавим принтом. Тканину, яку приносять, належно обробляємо, прасуємо, а вже згодом приступаємо до викройки та пошиття.Волонтерки, які задіяні у процесі, здебільшого працюючі жінки, окремі мають безліч домашніх клопотів, свої хобі та уподобання. Але це не заважає вирішувати власні справи, а також працювати та шити маски.

— Пані Антоніно, перші, хто отримав такі потрібні вироби — це медпрацівники Заставнівської ЦРЛ, пенсіонери, малозабезпечені нашого містечка. Де ще можна побачити вироби, пошиті вашими руками, друзів та знайомих?
— Нещодавно по 90 масок відвезли до Чернівецьких міської клінічної лікарні, кардіологічного центру, 35 нашим земляком Д.Андруховичем передали до діагностичного центру.Нещодавно 100 штук віднесли у Заставнівську ЦРЛ, 35 — до поліклініки. Нашими виробами користуються працівники управління праці і соцзахисту населення, фінуправління та інших структур. На тому тижні 200 штук для будинку тимчасового та постійного перебування людей похилого віку «Наш дім» (с.Малий Кучурів) замовив територіальний центр з обслуговування громадян (надання соціальних послуг). На щастя, з цим завданням вже впорались.
— Хто вас підтримував, допомігши належно і безперебійно працювати?
— У приміщенні, де щоденно шиємо, затишок створюють техпрацівники районного Палацу культури. Колеги причетні і до іншої посильної допомоги. Щодо фінансової та матеріальної, то слід назвати приватного підприємця Р.Лук’янчук, родину Прядунів (надали швейні машинки), Веренчанського сільського голову В.Бойчука (привіз печиво, фрукти, напої), благочинного Чернівецько-Буковинської єпархії Заставнівського району, о.Віталія Мензака, магазин «Сонечко», приватні стоматологи Г.Хомин та О.Тірон, працівників районного Палацу культури, керуючого відділенням «Ощадбанку», депутата міської ради Ю.Українця, О.Ковалик, В.Зарецького, М.Гладюка, чернівчанина В.Дороша та інших небайдужих краян. До речі, через Фейсбук І.Шаталюк зібрала кошти, на які придбала рулон тканини. Також чималі суми для придбання матерії передали голова райдержадміністрації В.Козарійчук, його заступник Є.Семенюк. Долучився і магазин «Лідія» (м.Чернівці). Для нас смачні обіди готують кухарі Заставнівської ЦРЛ.
Щоразу у другій половині дня до нашої невеличкої майстерні навідується священик церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Заставна о.Василь та матушка Марія, які вливаються у наш згуртований і дружний колектив, виконуючи різноманітну роботу.
Ось так боротьба із цим злощасним і небезпечним вірусом об’єднала людей різних за думками, помислами заради доброї справи,спільної мети та перемоги над небезпечною, підступною недугою.